Přeskočit na obsah

Ruské koně v Chřebřanech po 20 letech

21. listopadu 2024 se navždy zapíše do Chřebřanského archivu. Den, kdy po druhé v historii vystoupili z přepravníků Karačajevští koně pocházející z Ruska! Náročný, dlouhý, komplikovaný, politickou a válečnou situací ztížený proces, který ale nakonec vyústil v zázrak, kdy jsme na Karačajevském dvoře, a do rodiny, přivítali 4 koně.

Pečlivě byli vybráni s pomocí ženy, která se nyní stará o osud chovu karačajevských koní v Rusku. Důraz byl kladen na to, abychom přivezli nepříbuzná zvířata a mohli tak oživit stávající chov našich koní.

Několikadenní cesta se dvěmi zastávkami nás jen usvědčila v tom, že byli vybrány koně odolné a zdravé! S velikou radostí představujeme

2 chovné a březí klisny

Ondarija, rok narození 2018 (o. Orion 5, m. Dymka 53)

Mladá kobylka, která patří svým hodnocením do elitní třídy a již úspěšně porodila 3 hříbata po hřebci Derzkij. Nyní opět březí po tomto hřebci, očekáváme narození hříběte na jaře 2024.


Impresija, rok narození 2015 (o. Imran 1, m. Adarka 53)

Klisna též patřící do elitní třídy, úspěšně porodila a odchovala 6 hříbat, nyní březí s hřebcem Antares na jehož potomka se těšíme na jaře příštího roku.

 

a 2 plemenné hřebce

Orchan, rok narození 2014 (o. Sereznyj 5, m. Cara)

Nádherný, zkušený a slušný plemenný hřebec, který se svým majitelem pravidelně vykonával vytrvalostní trasy o délce 40km a výše.

(foto Olga Babenko)


Ljachiv, rok narození 2019 (o. Lednik 10, m Torka)

Mladý, atletický a typově velmi rozlišný karačajevský hnědák, který má letos za sebou první připouštění v Rusku. Patří ke slavné linii Lednik.

(foto Olga Gedz Evgenievna)

 

Dojemné záběry z cesty a naše první dojmy…

 

Děkujeme všem, kdo dopomohli k splnění tohoto snu, včetně Karačajevské Asociace v Rusku!