HORSEMAN Č. 29 – PODZIMNÍ ČÍSLO

Přišel podzim a s ním i další číslo časopisu Horseman. Věrná skupina předplatitelů dostala svá čísla ihned druhý den do schránek. Ti, kdo si nechávají nákup do našeho e-shopu www.nakladatelstviharmony.cz museli chvilku počkat, mohou již také objednávat.
Tedy jen pár poznámek k tomuto číslu, aneb na co vás nerozhodné nalákat. V první polovině časopisu vás opět přepadnou pravidelné rubriky. Úvaha na téma slavného výroku Toma Dorrance cit, načasování, rovnováha. Kruhovka pro nováčky tentokrát na téma  jak se vlastně do té kruhovky dostat. Články autorů Martina Blacka, Gwynn Turnbull-Weaver, Bryana Neuberta a doktora Záliše jsou více než zásadní. V koňovědě máte něco o krmení mladých koní, odčervení a pár krásných vět z pohledu veterinární praxe. Článek o Patu Puckettovi mi dal hodně zabrat, neboť o přátelích se píše nejhůře.
Z těch nekoňských věcí vás čeká hezký text Řemeslo mizí o jediné vysoké škole na světě pro řemeslníky a z farmy Pod dračím kamenem dorazilo Prase na dvorku. V pozemských radostech pečeme kukuřičný dort a žitný chleba. Samozřejmě nechybí nějaká ta kniha, muzika a film, což vždy píšu s velkou chutí. Zkrátka jako vždy. Něco k výuce, něco k pobavení.

Když si tak listuji redakčním číslem tak jen usmívám nad tím, jak nedokážu po třech měsících práce říci zda se to povedlo. Nejsem toho schopen, neumím to posoudit. Musím otevřít starší čísla s alespoň ročním odstupem a pak už vím přesně. Ve chvíli zrodu to nejde. Mám však i nechuť číst po sobě své vlastní věci. Budu doufat, že je vše v pořádku, že vás časopis nenudí. Budu také doufat, že budete číst, a ne si jen prohlížet obrázky. Podle posledních statistik jen 5 % čtenářů, kteří otevřou konkrétní článek ho opravdu přečtou. Strašné. Lidé si napřed prohlížejí obrázky, pak čtou popisky pod obrázky, výňatky s velkými písmeny. 95 % čtenářů v té chvíli končí. Když jsem loni jednomu z českých autorů říkal, že vím že píšu své odborné texty tak pro dvacet lidí tak on mi odpověděl, že si hodně fandím. Přesto stále doufám, že čtete.

Buďte na to naše dítě u vás doma hodní. Přejeme hezké večery s naším časopisem. Čtěte pomalu další bude až v zimě.